Matsalu linnuriik on üks liigirohkemaid Euroopas. Giidi sõnul on seal 7 erinevat aastaaega lindude rändest ja pesitsusajast lähtudes.
Kõige lõbusam oli paadisõit Kasari jõel. Eriti vahva oli naaberpaadis sõitjaid pritsida, milleks paadimees loa andis (õpetajad oleksid oma aruga seda vist keelanud - vesi ju märg ja külm...)
Helena ja Jorine teevad lahedat nalja.
Selline on Matsalu laht ja luht. Kõikjal haarab silm avarust ja vett, linnud on peidus. Pesal? Munevad? Paadimees vaatab kaugusse.
Läbi väravate ja oledki Haapsalu linnuse õuel. Kes poleks Valge Daami legendi kuulnud!? Aga kordamine pole kunagi liiast...
Haapsalu üks uuemaid vaatamisväärsusi - Ilon Wiklandi imedemaa. Majas sees me ei käinud, aga meenutasime Wiklandi- Lindgreni koostööloomingut küll. No kes ei teaks...eee...Karlsson vist...
Vene tsaar Peeter Esimene on siin elanud ja Euroopat vaadanud.
Vene õigeusu kirik, mille tornis on Suure-Jaani õigeusu kiriku kell. (Fakt, millest enne ei teadnud) Ega me kadedad pole:)
Siin on kunstnik Epp Maria Kokamägi kodu. Loodame, et ei rikkunud kunstniku privaatsust natuke tema aeda piiludes ja ühe pildi klõpsates.
Vene helilooja Pjotr Tšaikovski pingike - üks Haapsalu tuntumaid sümboleid rannapromenaadil. Pingil istub ajutiselt meie bussilaps Reelika.
Haapsalu Raudteemuuseum (sees ei käinud).
Haapsalu raudteejaam on korda tehtud ja näeb väga kena välja, kuigi rongid seal enam ei käi.
Eriti põnev on pikk katusega turvatud perroon. Taamal võib näha vanu vedureid ja vaguneid, kuhu võis isegi ronida.
26. mail käisid 45 õpilast ja 4 õpetajat Läänemaal, et sealset omapärast loodust ja vaatamisväärsusi oma silmaga kaeda.
Taas võis kogeda, et Eestimaa on ilus ja väga mitmekesine oma looduse poolest. Enne, kui minna kaugetele maadele, on vaja ära käia meie oma kaunites paikades.
Suur tänu Aili Umdale, kes meile giidiks oli ja oma kodukohta põhjalikult tutvustas.